Jaunumi

15.01.2018.

Zaļā domāšana un valsts enerģētiskā neatkarība

Kuldīdznieka Arta Blāķa privātmājā ir gan zemes siltumsūknis, gan saules baterijas (uz jumta) un kolektors (trīs tumšie paneļi pie fasādes). Viņa uzņēmums "Vanka" šādas iekārtas ierīko.
Foto: Aivars Vētrājs

26.12.2017.

Delfi.lv:Jānis Irbe: Vai OIK skandāls ir pārspīlēts?

Foto:EPA/LETA

Pēdējā laikā uzjundītais skandāls ap elektrības obligātā iepirkuma komponenti ir izraisījis asu reakciju. Skaidrs, ka nevienam negribas maksāt vairāk, ja pastāv iespēja maksāt mazāk, tomēr ne jau OIK ir lielākā elektrības rēķina sastāvdaļa. Turklāt cietēji no šīs ažiotāžas nebūt nav tie, pret kuriem tas vērsts, bet gan mazās koģenerācijas stacijas, kurām bankas atsakās izsniegt kredītus neskaidrās situācijas dēļ, tādēļ tās nemaz nevar sākt ražošanu.

14.11.2017.

Investīcijas TEC 1 un TEC 2 pirmā un otrā bloka būvniecībā sasniedza 700 miljonus EUR, bet saņemtais OIK gadā ir 85 miljoni. Šāda subsīdijas intensitāte būtiski pārsniedz 9%IRR līmeni, kāds noteikts visai AER nozarei.

Kontekstā ar nesamērīgu peļņu, kas tiek pārmesta AER nozarei, LAEF vēlās uzsvērt, ka šajā gadā noslēdzās vairākus gadus ilgušais valsts atbalsta, elektroenerģijas ražotājiem, saskaņošanas process ar Eiropas Komisiju (EK), kā rezultātā tika noteikta peļņas norma katras stacijas atbalsta periodam IRR9% (stacijas izveidē ieguldītās naudas atdeves likme pēc desmit gadiem), saknē novēršot problēmu par AER nozares pārsubsidēšanas iespēju.

10.11.2017.

LAEF nostāja – OIK nav AER.

Rodas iespaids, ka Ekonomikas ministrija un politiķi šobrīd ir koncentrējušies tikai vienam izskatāmajam jautājumam: par dažiem atsevišķiem gadījumiemun uzņēmumiem, kas iespējams krāpušies, bet vēl nav pat uzsākuši elektroenerģijas ražošanu un tāpēc arī nav saņēmuši nevienu centu no OIK. Taču uztraukumu rada tas, ka šī krāpšana tiek attiecināta uz visu nozari kopumā, kas ir pilnīgs absurds. LAEF jau ir apliecinājis un vēlreiz atkārto, ka iestājas pret jebkādu negodīgu rīcību un krāpšanu gan uzņēmējdarbībā, gan arī valsts pārvaldē un vainīgajiem ir jāsaņem atbilstošs sods. Sabiedrības viedokli uzspridzināja mēdiju aprēķins un paziņojums, ka šie krāpnieki būtu saņēmuši summu 100 miljoni EUR 10 gados, bet tiek noklusēts, ka gāzes elektrostacijas kā OIK tikai 2016. gadā jau ir saņēmušas120,10 miljonus eiro , bet pēdējo 6 gadu laikā - kopumā 747,86 miljonus eiro.

17.10.2017.

Latvijas Atjaunojamās enerģijas federācijas nostāja par 2017.gada 15.oktobra raidījumā „Nekā Personīga” sniegto informāciju.

LAEF kā atjaunojamās enerģijas resursus (AER) izmantojošos ražotājus pārstāvošā federācija vēlas informēt par savu stingru nostāju - krāpniecība un korumpētība  nav pieļaujama un vainīgie ir jāsoda.

13.10.2017.

LAEF komentāri par AER direktīvu.

 

LAEF iesniedza EM dažus komentārus par Eiropas parlamenta un padomes direktīvu par atjaunojamo energoresursu izmantošanas veicināšanu (pārstrādāta redakcija) versiju.

11.10.2017.

LAEF atzinums par grozījumiem Elektroenerģijas tirgus likumā.

“Latvijas atjaunojamās enerģijas federācija” ir iepazinusies ar likuma grozījumu projektu. LAEF neizprot vēlmi padarīt, jau šobrīd neadekvāti sarežģīto pieslēguma noteikumu izpildi vēl grūtāk realizējamu.

08.10.2017.

Jānis Irbe piedalās raidījumā Kurzemes dabas grāmatā.

Intervija ar LAEF valdes priekšsēdētāju Jāni Irbi. Lai noklausītos spied šeit -> INTERVIJA

27.09.2017.

Latvijas enerģētikas stūrakmens - biomasa

Par vienu no nozīmīgākajiem jautājumiem globālās, reģionālās un nacionālās attīstības dienas kārtībā pēdējos gados kļuvusi enerģētika. Latvijas ilgtspējīgas attīstības stratēģijā līdz 2030. gadam enerģētikas jomā kā vieni no galvenajiem mērķiem izvirzīti atjaunojamas un drošas enerģijas ieguve, atkarības samazināšana no enerģijas importa un vietējo atjaunojamo enerģijas resursu izmantošana.

21.09.2017.

Latvenergo atjaunojamās enerģijas ražotāju konkurences spīlēs – siltuma cenas samazināsies.

Neatkarīgās Rīta Avīzes 2017.gada 20.septembra numurā ir publicēta intervija ar AS „Latvenergo” ražošanas direktoru Māri Kuņicki, kurā ir izteikti vairāki nepatiesi apgalvojumi. Latvijas Atjaunojamās Enerģijas federācijas (turpmāk – LAEF) informācija par šo tēmu ir krietni atšķirīga.

15.09.2017.

Delfi.lv: Andris Vanags: Latvijas vējš var būt daļa no valsts neatkarības

Atpaliekam no kaimiņiem par 10 gadiem - tāds ir vēja enerģijas izmantošanas attīstības temps Latvijā. Droši var apgalvot, ka šī ir daļa no Latvijas enerģētiskās neatkarības potenciāla, kura netiek izmantota. Atšķirībā no importētā fosilā kurināmā - dabasgāzes vai naftas produktiem, Latvijai ir "savs vējš" līdztekus citiem atjaunojamajiem energoresursiem.

13.09.2017.

LAEF piedalās konferencē Enerģētika 2017

Latvijas Atjaunojamās Enerģijas federācijas (turpmāk–LAEF) valdes priekšsēdētājs Jānis Irbe un valdes loceklis Edgars Vīgants piedalās 2017.gada 13.septembra enerģētikas nozares konferencē „Enerģētika 2017”.

29.08.2017.

Atbalsts LOSP vēstulei

Iebildumi par Ekonomikasministrijas TSP lēmuma “Kompleksi pasākumi elektroenerģijas tirgus attīstībai”nepildīšanu un atbalsts Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes(turpmāk-LOSP) 2017.gada 23.augusta vēstulei Nr.75

24.08.2017.

NRA intervija ar Jāni Irbi un Andi Kārkliņu

Lai gan Latvija ar abām rokām balso pārjauno Parīzes konvenciju, kura paredz pasākumu virkni, kas samazinātu CO2 emisiju, radītu energoneatkarību un energodrošību un veicinātu citus videi un cilvēkam svarīgus procesus, valsts augstākā vadība nemitīgi un, jāsaka, ļoti radoši meklē iespējas iznīcināt savulaik valdības iniciētu un atbalstītu, bet tagad par ļoti neizdevīgu propagandētu nozari -elektroenerģijas ražošanu, izmantojot atjaunojamos resursus.

24.08.2017.

Jānis Irbe: Vēsturisks brīdis ar unikālu iespēju, beidzot atrisināt OIK sakārtošanas jautājumu

Latvijas Atjaunojamās Enerģijas federācija (turpmāk–LAEF) jau 2017.gada maijā Ekonomikas ministrijā (turpmāk-EM) tika iepazīstināta ar projektu „Kompleksiem risinājumiem elektroenerģijas tirgus attīstībai”. LAEF pārstāvji izteica savu viedokli par piedāvātajiem risinājumiem un aicināja virzīt tālāk visiem izdevīgāko, kas paredz valsts saistību samazināšanu ražotājiem, kas saņem garantētu maksu par koģenerācijas stacijā uzstādītu elektrisko jaudu.

22.08.2017.

Koģenerācija nav efektivitātes paaugstināšanai labs risinājums?- Ierēdņu nekompetence, vai apzināta atsevišķu uzņēmumu lobēšana?

Ekonomikas ministrija ir sagatavojusi un iesniegusi Ministru kabinetā apstiprināšanai noteikumu projektu "Darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" 4.3.1.specifiskā atbalsta mērķa "Veicināt energoefektivitāti un vietējo atjaunojamo energoresursu (turpmāk-AER) izmantošanu centralizētajā siltumapgādē" otrās projektu iesniegumu atlases kārtas īstenošanas noteikumi".

25.04.2016.

Projekta noslēguma konferencē informēs par pasākumiem sabiedrības izglītošanai par klimata pārmaiņu novēršanu un salīdzinājumu ar Norvēģijas pieredzi

Projekta "Apmācību programmu izstrāde un organizēšana profesionālajām auditorijām par klimata pārmaiņu novēršanu, siltumnīcefekta gāzu samazināšanu, izmantojot atjaunojamos energoresursus” noslēguma konferencē ES mājā 28. aprīlī piedalīsies Latvijas Atjaunojamās Enerģijas federācijas (turpmāk – LAEF) norvēģu sadarbības partneri Norsk Energi pārstāvji.

08.04.2016.

Aicinām apmeklēt semināru Rīgā 12. aprīlī par klimata pārmaiņu novēršanu, siltumnīcefekta gāzu samazināšanu, izmantojot atjaunojamos energoresursus

2016. gada 12. aprīlī, plkst. 10:30, Rīgā, viesnīcas „Airport Hotel ABC” konferenču zālē, nozares profesionāļiem, kā arī valsts un pašvaldības iestāžu darbiniekiem, tiek organizēts seminārs par klimata pārmaiņu novēršanu, siltumnīcefekta gāzu samazināšanu, izmantojot atjaunojamos energoresursus.

14.03.2016.

Aicinām apmeklēt semināru 17. martā Vidzemes Augstskolas Inženierzinātņu fakultātē par klimata pārmaiņu novēršanu, siltumnīcefekta gāzu samazināšanu izmantojot atjaunojamos energoresursus

2016. gada 17. martā, plkst. 14:00 - 17:00  Vidzemes Augstskolas Inženierzinātņu fakultātē (Valmierā, Tērbatas ielā 10, T-123 auditorijā) nozares profesionāļiem, valsts un pašvaldības iestāžu darbiniekiem, kā arī citiem interesentiem tiek organizēts seminārs par klimata pārmaiņu novēršanu, siltumnīcefekta gāzu samazināšanu izmantojot atjaunojamos energoresursus.

22.02.2016.

Aicinām apmeklēt semināru 26. februārī Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas Inženieru fakultātē par klimata pārmaiņu novēršanu, siltumnīcefekta gāzu samazināšanu izmantojot atjaunojamos energoresursus

2016. gada 26. februārī, plkst. 11:00 Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas Inženieru fakultātē (Atbrīvošanas alejā 115, 4. korpuss) nozares profesionāļiem, valsts un pašvaldības iestāžu darbiniekiem, kā arī citiem interesentiem tiek organizēts seminārs par klimata pārmaiņu novēršanu, siltumnīcefekta gāzu samazināšanu izmantojot atjaunojamos energoresursus.

16.02.2016.

Aicinām apmeklēt semināru 18. februārī Liepājā un Kuldīgā par klimata pārmaiņu novēršanu, siltumnīcefekta gāzu samazināšanu izmantojot atjaunojamos energoresursus

2016. gada 18. februārī, plkst. 11:00 Liepājas Universitātē un plkst. 15:00 Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikumā nozares profesionāļiem, valsts un pašvaldības iestāžu darbiniekiem, kā arī citiem interesentiem tiek organizēts seminārs par klimata pārmaiņu novēršanu, siltumnīcefekta gāzu samazināšanu izmantojot atjaunojamos energoresursus.

08.02.2016.

10. februārī, Ventspilī aicinām apmeklēt semināru par klimata pārmaiņu novēršanu, siltumnīcefekta gāzu samazināšanu izmantojot atjaunojamos energoresursus

2016. gada 10. februārī, plkst. 11:00, Ventspils Augstskolas telpās, nozares profesionāļiem, valsts un pašvaldības iestāžu darbiniekiem, kā arī citiem interesentiem tiek organizēts seminārs par klimata pārmaiņu novēršanu, siltumnīcefekta gāzu samazināšanu izmantojot atjaunojamos energoresursus.

18.06.2015.

Seminārs "Baltijas valstu klimata politika un klimata pārmaiņu novēršanas jautājumi, izmantojot atjaunojamos energoresursus"

2015. gada 18. jūnijā Rīgā, "ES mājā" (Aspazijas bulvārī 28) norisinājās konference - seminārs "Baltijas valstu klimata politika un klimata pārmaiņu novēršanas jautājumi, izmantojot atjaunojamos energoresursus".

04.06.2015.

Atklāšanas konference par pasākumiem sabiedrības izglītošanai par klimata pārmaiņu novēršanu

2015. gada 3. jūnijā Eiropas Savienības mājā notika konference par pasākumiem sabiedrības izglītošanai par klimata pārmaiņu novēršanu, kuru atklāja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas valsts sekretāra vietniece vides aizsardzības jautājumos Alda Ozola, un turpināja Norvēģijas Karalistes vēstniecības Rīgā padomniece EEA/Norway Grants uzņēmējdarbības jautājumos Agnese Cimdiņa.

27.05.2015.

Konferencē informēs par pasākumiem sabiedrības izglītošanai par klimata pārmaiņu novēršanu

2015. gada 3. jūnijā Eiropas Savienības mājā notiks konference par pasākumiem sabiedrības izglītošanai par klimata pārmaiņu novēršanu. To atklās Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas valsts sekretāra vietniece vides aizsardzības jautājumos Alda Ozola.
 
Konferencē piedalīsies Latvijas Atjaunojamās Enerģijas federācijas (turpmāk – LAEF) valdes loceklis Andis Kārkliņš, kā arī Norvēģijas Karalistes vēstniecības Rīgā pārstāve Agnese Cimdiņa.

Atbalsta: