Jaunumi

08.04.2016.

Aicinām apmeklēt semināru Rīgā 12. aprīlī par klimata pārmaiņu novēršanu, siltumnīcefekta gāzu samazināšanu, izmantojot atjaunojamos energoresursus

2016. gada 12. aprīlī, plkst. 10:30, Rīgā, viesnīcas „Airport Hotel ABC” konferenču zālē, nozares profesionāļiem, kā arī valsts un pašvaldības iestāžu darbiniekiem, tiek organizēts seminārs par klimata pārmaiņu novēršanu, siltumnīcefekta gāzu samazināšanu, izmantojot atjaunojamos energoresursus.

Semināra mērķis ir nozares pārstāvju, ieinteresēto personu un sabiedrības informēšana par atjaunojamo energoresursu kā nozīmīga potenciāla izmantošanas iespējām, lai veicinātu reģionālo uzņēmējdarbību un reģionu attīstību, tādējādi dodot ieguldījumu Latvijas tautsaimniecības ilgtspējīgā attīstībā. Uz semināru ir aicināti atjaunojamās enerģijas resursu (AER) ražotāji, lai analizētu situāciju, kad atjaunojamās enerģijas nozare tiek atklāti un nepelnīti nomelnota, un kad vairākas pazīmes liecina par Ekonomikas ministrijas neslēptu vēlmi nozari iznīcināt.

Ievaddaļā dalībniekus iepazīstinās ar svarīgākajiem lēmumiem, kas tika pieņemti ANO Klimata konferencē Parīzē, kurā izdevies saskaņot visai pasaulei vēsturisku vienošanos, fosilā kurināmā (ogļu, naftas, dabasgāzes) pakāpeniskā aizstāšanā ar atjaunojamajiem enerģijas veidiem, kuriem būtu jāpalēnina mūsu planētas globālā sasilšana. Eksperti izklāstīs savu redzējumu par pasaules un Eiropas klimata politiku. Savukārt semināra otrā daļa tiks veltīta aktualitātēm Latvijas likumdošanā enerģētikas jomā.

Seminārā piedalīsies Latvijas Atjaunojamās Enerģijas federācijas valdes priekšsēdētājs Jānis Irbe, Latvijas Atjaunojamās Enerģijas federācijas valdes loceklis Andis Kārkliņš, Vēja enerģijas asociācijas valdes loceklis Kristaps Stepanovs, Latvijas bioenerģijas asociācijas valdes loceklis Edgars Vīgants, LU Dr. biol. Indulis Emsis.
 
Seminārs ir viens no Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta projekta „Apmācību programmu izstrāde un organizēšana profesionālajām auditorijām par klimata pārmaiņu novēršanu, siltumnīcefekta gāzu samazināšanu, izmantojot atjaunojamos energoresursus” pasākumiem.
 
Projekts tiek īstenots Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta 2009.-2014. gada perioda programmas „Nacionālā klimata politika” neliela apjoma grantu shēmas projekta „Kapacitātes celšana pētījumiem un pasākumiem sabiedrības zināšanu uzlabošanai par klimata pārmaiņām un to radītajām sekām” ietvaros. Par programmas ieviešanu Latvijā atbild Valsts Reģionālās attīstības aģentūra.
  
Seminārs notiks Rīgā, viesnīcas „Airport Hotel ABC” konferenču telpā, Šampētera ielā 139 A.

Semināra dienas kārtība ir pieejama šeit.

Konferencei var pieteikties, rakstot uz e-pastu: info@atjaunojam.lv vai reģistrējoties konferences dienā.

Atbalsta: